Güncelle

Pmscripti

Bilgisayardan makale yazarak para kazanmak kolay bir iş değildir. Bilgisayaradan makale yazmak için kendi paranı çıkartmak için özgün içerikler oluşturman gereklidir. Eğer makale yazarak para kazanmak istiyorsanız araştırma yapmayı seviyor olmalısınız. Olmazsa olmazı'da emek verip yazmayı sevmek.Başkalarının makalelerini kopyala yapıştır(Çalıp) yaparsanız emin olun hiç bir yerde makale yazarak kazanç çıkartamassınız.Blog'unuzda makale  yazarakda kazanç sağlıyabilirsiniz.Bu konuda hakkında Blog(Makale)Yazarak Para Kazanma makalemizi okuyabilirsiniz.

Şimdi makale yazarak Ne kadar kazanırız nerelerde kazanırız?

Makale Yazarak Para Kazanma Yolları

Makale yazarak para kazanmak istiyorum diyorsanız bu kolay bir iş değil tabikide günde 2/3 Saat uğraşabilceğiniz vaktiniz olmalıdır.Dediğim gibi Kopyala/Yapıştır yaparak iyi bi yere gelemessiniz para kazanamassınız.

1-Makale Yazarlığı yapmak istiyen arkadaşlarımız eminim çok vardır fakat başarılı olamamıştır.Burdada sizlerin bu konuda başarılı olmanız için Başlangıçta bende hiç başarılı değildim çok sıkıcı geliyordu makalelerimi kabul etmezlerdi ve kabul etmemelerinin sebebi Emek hırsızlığıydı yani başka siteden alıp kopyala yapıştır yapıyordum ama artık makale yazarlığı çok zevkli işdir bunu sizde seviceksiniz.Başlangıç olarak benım gibi emek hırsızlığı yapmayın.Sadece yazıcagınız makale konusunu bir kaç siteye bakın ve okuyun ama sakın aynısını yazmayın.Emin olun 1 2 okuyuşta aklınıza bir çok makale gelicek ve uzun uzun 500/600/700 Kelimeli Makaleler yazmaya başlıyacaksınız.

2-Kendi Blogunda Para Kazanma:Kendi blogunda para kazanma ise aslında bir süre başkalarının makale yazarlığını yaptıktan sonra yapılacak ek iş'iniz olabilir.Yani kendi blogunuzda dediğimiz kişisel blog açıyoruz ve açtığımız blogunuz'da başka Şirketlerin/Firmaların  Satış ortaklığını yapıyoruz yani başka bir Şirketlerin/Firmaların ürünlerini satıyoruz.

Örneğin;40TL/%10=4     40TL/%8=3.2

Yukarıda verilen örnekte 40 Tl'lik bir ürün satışında kazanıcağınız ücreti yazdım.Umarım anlaşılmıştır.

Blogumuzda bir para kazanma yöntemleri Pop-up, Banner, Side-Under, Görüntülenme Reklamlarıdır.

Simdi sizlere reklamların içeriğini anlatalım;

Pop-up:Popup dediğimiz reklam türümüz Blog sayfanıza giren bir kişi sitenizde herhangi bir yere tıklarsa önüne ayrı bir sayfa açılır bu sayfayı about-blank biliriz aslında fakat bu about-blank değil yani boş sayfa değil sayfanızın bir reklam turudur bu reklamdan verilen kazanç ECPM Değerine göre değişir.ECPM Değerleri her şirkete göre değişebilir.

ECPM Nedir? 

eCPM, yayıncılarımızın toplamda elde ettiği kazancı, ister tık başı, ister aksiyon, ister lead başı olsun- 1000 gösterime indirgeyerek karşılaştırmasını ve bu sayede gerçek verimliliğini ölçümlemesini sağlar. ECPM, 1000 Tık başına verilen ücret'i sizlere yansıtır.

Banner Reklam?

Banner reklam dedğimiz Adsense'nin önerdiği reklam alanlarını internet üzerinden araştırırsanız banner reklam'ın ne olduğunu kasıtlı olarak öğrenebilirsiniz.Aşşağıya resmini bulunduruyorum.

Site-Under Reklam?

Site-Under reklam'dan kastımız ise Pop-up İle aslında aynı tek şey sitenize giren ziyaretçiyi rahatsız etmez.Arka sayfada açılır Pop-up Da ise sayfanın iç yüzeyinde açılır.

Görüntülenme reklamı nedir?

Görüntülenme reklamı ise sayfanızı ziyaret eden kişinin karşısında Direct'men Reklamı geç ekranı gelir ve altında'da ya oyun reklamları

Bu siteyi paylaş